PATATESDEKİ MİLDİYÖ HASTALIĞI ÇİFTİYİ PERİŞAN ETTİ
![PATATESDEKİ MİLDİYÖ HASTALIĞI ÇİFTİYİ PERİŞAN ETTİ](https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2023/09/361e9774-81f7-44b6-bcf4-be9cbd7cc365-1024x768.jpg)
REKLAM ALANI
Dinar’a bağlı Çöl Ovası olarak adlandırılan bölgeye ekilen patateslerde Mildiyö denilen hastalık görülmeye başlandı. Çİftçileri kara kara düşündüren bu hastalık İlk belirtileri; yaprakta küçük, soluk yeşil veya sarımsı lekeler halinde görülür. Hastalığın ilerlemesiyle lekelerin olduğu kısımlar kahverengileşir ve doku ölür. Yüksek nem ve yaprak ıslaklığında lekelerin alt yüzünde pamuk benzeri beyaz kül renginde bir küf tabakası oluşturuyor.
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI
BİR YORUM YAZ