DİNAR ORGANİZE SANAYİ BÖLGEMİZ DOĞALGAZ İLETİM HATTI YATIRIMINA ALİNDİ
![DİNAR ORGANİZE SANAYİ BÖLGEMİZ DOĞALGAZ İLETİM HATTI YATIRIMINA ALİNDİ](https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2023/12/IMG-20231204-WA0008-1024x1016.jpg)
DİNAR ORGANİZE SANAYİ BÖLGEMİZ DOĞALGAZ İLETİM HATTI YATIRIMINA ALİNDİ
Mevcut Doğal Gaz Dağıtım Bölgeleri Kapsamı Dışında Kalan Dinar Organize Sanayi Bölgesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan incelemede yeterlilikleri sağladığı ve gereklilikleri karşıladığı tespit edilen, BOTAŞ tarafından yapılan teknik ve yaklaşık yatırım bedeline ilişkin değerlendirilme sonucu;
– Dinar OSB için yatırım bedeli yaklaşık 23.000.000 TL olarak öngörülen 8 inç çapında yaklaşık 4,8 km uzunluğunda boru iletim hattı olarak planlanan
doğalgaz iletim hattı yatırımlarının BOTAŞ yatırım programına alınarak gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.
Yönetim Kurulu Başkanımız Veli Özcan yapmış olduğu açıklamada;
“Yatırım programına alınmamız OSB’mize ve Dinar’imiza hayırlı olsun. Bizlerden desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Vekilimiz Sayın Ali Özkaya ile tüm emeği geçenlere teşekkür eder, saygılarımı sunarım.”
Veli ÖZCAN
Dinar Ticaret ve Sanayi Odası
Yönetim Kurulu Başkanı